Arstiteaduskonna aastapäev

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond tähistab 13. ja 14. oktoobril arstiteaduskonna 390. aastapäeva. Arstiteaduskonna aastapäev on traditsiooniline kohtumispaik valdkonnaga seotud inimestele - üliõpilastele, õppejõududele, teadlastele, vilistlastele ja valdkonna partneritele.

Sündmused toimuvad kahel päeval. Aastapäeva raames toimuvad traditsiooniliselt teemakonverents ja teaduskonverents. Teaduskonverentsil esinevad üliõpilased, doktorandid, teadurid, arst-residendid ja arstid oma viimase aja uurimustöödega, mille seast žürii valib välja ka kõige paremad. Teemakonverents kannab tänavu pealkirja „Teekond tippteaduseni – kuidas sünnivad teaduspreemiaga pärjatud teadustööd?“.

Traditsiooniliselt avaldatakse õppejõudude, teadlaste, üliõpilaste ja arstide teadustööde teesid ka Eesti Arsti lisas. Arvukad teesid on kõrgetasemelised ning näitavad aktiivset tegevust mitmetes meditsiini teadussuundades.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember ütles, et tänavusel teemakonverentsil saab kuulda lähemalt teadustööde kohta, mis on saanud riigi teaduspreemia. "Viimati tutvustati teaduspreemiaga pärjatud töid 2017. aastal. Mul on hea meel, et meie valdkonnast on saanud mitmed ühiskonnale olulised uuringud tunnustuse, mis näitab Tartu Ülikooli teaduse kõrget taset. Nüüd on kõigil huvilistel võimalik teada saada, kuidas tulemusteni on jõutud ja tippteadust tehakse."

Aastapäeval antakse välja meditsiiniteaduste valdkonna kõrgeim autasu, arstiteaduskonna medal, autasustatakse teaduskonverentsi parimaid ning jagatakse stipendiume. Meditsiiniteaduste valdkond on üks vähestest Tartu Ülikoolis, mis tähistab oma aastapäeva eraldi teaduskonverentsiga.

Teaduskonverents toimub tänavu Biomeedikumis koha peal, teemakonverentsist teeb ülekane UTTV.

Tutvu programmiga

Registreeru sündmustele

Arstiteaduskonna aastapäeva sündmuste raames toimub 12. oktoobril farmaatsia instituudi konverents „TÜ farmaatsia instituut 180: uued ravimid, teenused ja tehnoloogiad". Tutvu konverentsi kavaga ja registreeru siin.

Teaduskonverentsi teesid

Arstiteaduskonna medal

AR päevad

Alanud on registreerimine arstiteaduskonna aastapäevale, mille keskmes on tippteadus